وسایل یکبار مصرف دندان پزشکی آلوده جان فردی را در شیراز گرفت

سال 2021، سالی است که اتحادیه اروپا برای اجرایی شدن مقررات ممنوعیت وسایل یکبار مصرف دندان پزشکی و غنچه های پنبه ای یا نی تعیین کرده است.

پشت این تصمیم یک مبارزه گسترده با زباله های پلاستیکی برای جلوگیری و معکوس کردن وضعیت بحرانی فعلی وجود دارد. و این است که فقط در اقیانوس آرام 90000 تن زباله جمع می شود.

اگرچه سال‌های نه چندان دور، پلاستیک‌های یک‌بار مصرف به دلیل راحت، سبک، مقاوم، تولید آسان و آسپتیک از شهرت خوبی برخوردار بودند، اما امروزه می‌دانیم که تولید آنها پایدار نیست و محیط‌زیست را به خطر می‌اندازد.

این آیین‌نامه جدید که قرار است از تیرماه سال جاری اعمال شود، علاوه بر تأثیرگذاری بر زندگی روزمره ما، انطباق کلینیک دندان‌پزشکی با محدودیت‌های جدید، تغییر پلاستیک‌های قدیمی برای مواد زیست تخریب‌پذیر را ضروری می‌سازد. سیاره در معرض خطر.

مواد پلاستیکی برای کلینیک دندانپزشکی در DVD Dental ما می دانیم که بسیاری از دندانپزشکان وجود دارند که از نحوه تطبیق کلینیک دندانپزشکی خود با مقررات جدید بی اطلاع هستند و شک دارند.

آیا محصولات عرضه شده در بازار برای جایگزینی پلاستیک های قدیمی دارای مقاومت و سهولت ضدعفونی برای اطمینان هستند یا خیر. عمل ایمن دندانپزشکی برای رفع تمام ابهامات شما، این راهنمای مختصر را آماده کرده ایم.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) تخمین می زند که در صورت تداوم روند فعلی تولید پلاستیک، تا سال 2050 تعداد تن پلاستیک در اقیانوس ها بیشتر از ماهی خواهد بود. بنابراین، مقررات جدید برای توقف فوری این ترشحات متولد شد.

این دستورالعمل در مارس 2019 توسط پارلمان اروپا تصویب شد و نیاز به ممنوعیت پلاستیک های غیرقابل بازیافت مانند جوانه های پنبه، بشقاب، لیوان یا نی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.