خرمای مضافتی درجه یک بم که باعث انفجار در برج میلاد شد

خرما گوشتی شیرین و درونش دانه دارد. آنها نه تنها طعم خوبی دارند، خرمای مضافتی درجه یک بم مملو از مواد مغذی خوبی هستند که می توانند فواید سلامتی مختلفی داشته باشند.

ارزش غذایی خرما چشمگیر است. محتوای کالری مشابه کشمش و انجیر است. خرما به دلیل دارا بودن قند طبیعی منبع کاملی از انرژی است.

در حالی که خرمای خشک کالری بیشتری نسبت به میوه های تازه دارد، میوه سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مهم است و حتی فیبر بیشتری نسبت به خرمای تازه دارد.

اما این همه ی ماجرا نیست. خرما همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند به سلامت کمک کند. در حالی که قندهای تشکیل شده از گلوکز و فروکتوز بالا هستند.

فیبر موجود در خرما تأثیر مثبتی بر دستگاه گوارش دارد. فیبرها تضمین می کنند که محتویات روده با سرعت بیشتری منتقل می شود، بنابراین هضم غذا را تحریک می کند و به جلوگیری از یبوست کمک می کند.

علاوه بر این، فیبر شما را سیر می کند. بنابراین اگر می‌خواهید وزن کم کنید، می‌توانید از اثر سیرکننده غذاهای پرفیبر استفاده کنید.

یک رژیم غذایی با فیبر بالا خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد زیرا سطح قند خون کندتر افزایش می یابد و بنابراین انسولین کمتری ترشح می شود.

خرما سرشار از فیبر است که برای هضم غذا و تنظیم سطح قند خون بسیار مفید است.

در این ویدیوی تخصصی می توانید ببینید که کدام مواد غذایی حاوی فیبر هستند که هضم غذا را تقویت می کند خرما سرشار از آنتی اکسیدان است

در مقایسه با آلو و انجیر، خرما حاوی بالاترین سطح آنتی اکسیدان است که فواید سلامتی بی شماری دارد و حتی ممکن است از بیماری های مختلف جلوگیری کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.